Typy apartmánů

Základní typy apartmánů

  APARTMÁN TYPU A
jednopokojové studio s kuchyňským koutem, sociálním zařízením a balkonem. 
PříkladApartmán typu A3 – jednopokojové třílůžkové studio se 3 lůžky a s kuchyňským koutem, sociálním zařízením a balkonem.
  APARTMÁN TYPU B
dvoupokojový byt – jedna ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkon. V závorce první číslice označuje počet lůžek v ložnici, druhá v obývacím pokoji. 
Příklad : Apartmán typu B5 (3,2) – dvoupokojový pětilůžkový apartmán s ložnicí se třemi lůžky a s obývacím pokojem se 2 lůžky, s kuchyňským koutem a balkonem.
  APARTMÁN TYPU C
třípokojový byt – dvě ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkon. 
PříkladApartmán typu C7(3,2,2) – třípokojový sedmilůžkový apartmán s jednou ložnicí se 3 lůžky, s ložnicí se 2 lůžky a s obývacím pokojem se 2 lůžky, s kuchyňským koutem, sociálním zařízením a balkonem.
  APARTMÁN TYPU D
čtyřpokojový byt – 3 ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkon. 
Příklad : Apartmán typu D8( 3,2P,2,1) – čtyřpokojový osmilůžkový apartmán – ložnice se 3 lůžky, ložnice se dvěma lůžky nad sebou, ložnice se 2 lůžky, obývací pokoj s 1 lůžkem, sociální zařízení, balkon.

Číslice za typem bytu označuje tedy celkový počet lůžek v apartmánu. Označení 2P znamená dvě postele nad sebou. Odchylky od těchto popisů jsou uvedeny vždy u konkrétních ubytovacích kapacit v katalogu, eventuelně v Ceníku.