DOVOLENÁ V ITÁLII A V ČESKU +420 542 214 140 erbia@ckerbia.cz

Palau

Palau se nachází přímo před ostrovem La Maddalena, na půli cesty mezi pobřežím Costa Smeralda a Santa Teresa Gallura. Tato vesnice, která byla do 60. let 20. století malou rybářskou vesnicí, se nyní stala moderním turistickým centrem Gallury.
Od jednoho konce oblasti Palau na druhý se střídají žulové pobřeží a písečné úseky, jako je pláž Sciumara a sugestivní pobřeží Porto Faro. Proslulé Porto Rafael pokračuje na západ a odhaluje exkluzivní aspekt s luxusními vilami a přístavem orámovaným olivami, myrtou a levandulí. Následují nezdolná krása Punta Sardegna a exotické rysy Cala Trana.
Směrem na Santa Teresa Gallura se nachází naturalistický ráj Isuledda nebo Isola dei Gabbiani. Z L’Isuleddy se ukazuje panorama ostrůvků: Cavalli, Spargi a Budelli. Další známé pláže jsou: l’Arenaria, Porto Pollo a Barrabisa. Procházkou po promenádě, která vede podél turistického přístavu, se dostanete do centra města. Zde najdeme typické restaurace, pizzerie, řemeslné obchody, letní kino na Via Nazionale, Garibaldiho muzeum. Z přístavu Palau se za 20 minut jízdy trajektem dostanete na ostrov La Maddalena, který je mostem spojen s ostrovem Caprera. Symbolem Palau je Medvědí skála, velkolepá přírodní socha připomínající tvar medvěda, umístěná na panoramatickém místě s výhledem na souostroví Maddalena a s výhledem na město Palau. Skála se nachází pouhých 5 km od centra a lze se k ní dostat po cestě dlouhé 500 metrů, kterou lze projít pěšky.Na území Palau jsou zachovány vojenské pevnosti z roku 1800. Mezi nimi je Monte Altura, dosažitelná po silnici, která vede do Porto Rafael. Odtud si můžete vychutnat nádherný výhled na ostrovy Maddalena a Korsiku.

PLÁŽE V PALAU

  • Punta nera se nachází pouhých 250 metrů od Palau Green Village Residence. Je přístupná přes hustý borový les. Na pláž můžete i se psy, kde je přichystáno 25 stanovišti vybavenými deštníkem, miskou na vodu a soupravou s lopatkou a taškou, vstup je zdarma.
  • Palau Vecchio se nachází v centru Palau a je snadno dostupné pěšky. Pláž okrové barvy je ohraničena borovým lesem a podél ní vede dlouhá promenáda. Díky jemnému písku a mělkému mořskému dnu je pláž vhodná pro děti.
  • Porto Faro tato malá zátoka má svůj název podle bílého majáku, který na ni shlíží a nachází se pár kroků od města Palau. Jemný bílý písek je obklopen žulovými skalami, které se jemně noří do křišťálově čisté vody s mělkým a písčitým dnem.
  • La Sciumara se nachází na západním okraji Palau a je snadno dosažitelná po palauském okruhu. Pláž je zasazena mezi žulové skály a středomořské křoviny, pláž se vyznačuje spíše hrubým, krémově zbarveným pískem a mělkým písčitým dnem.
  • Porto Pollo (L’Isuledda nebo Isola dei Gabbiani) tato pláž, která je poloostrovem spojeným s pevninou úzkým pruhem písku, je celá obklopena tyrkysovým mořem. Je domovem surfařů, windsurfařů a kitesurfařů díky stálému vánku. Pískové dno krémové barvy je mělké a svažité, vhodné i pro děti na hraní.
  • Porto Liscia pláž orientovaná na sever a severozápad má hrubozrnný zlatý písek a nabízí písčitá a mělká dna. Se svými 8 km tvoří největší písečnou plochu severovýchodního pobřeží a zasahuje až na území Santa Teresa Gallura. Díky své velikosti není nikdy přeplněná.
  • Vena Longa (Portu Mannu) se nachází v Capo d’Orso, 3 km od Palau. Zátoku obklopují středomořské křoviny a borový les, kde se můžete osvěžit v nejteplejších dnech. Pláž je charakteristická středně velkým pískem zlaté barvy omytým křišťálově čistou vodou.
  • Spiaggia delle Saline široká pláž o délce asi 350 metrů zlatého písku s písečným a hlubokým mořským dnem. Odtud si můžete vychutnat výhled na výběžek Capo d’Orso a jeho žulové skály. 

TYPICKÁ JÍDLA

Můžete se vychutnat pokrmy z čerstvých ryb, které jsou doplněny typickými specialitami kuchyně Gallura. Mezi nejznámější speciality patří pulicioni gadduresi, sladké ricottové ravioli ochucené citronovou a pomerančovou kůrou a ochucené rajčatovou omáčkou, suppa cuata, Gallura polévka z prošlého chleba namočená v masovém vývaru, ochucená sýrem a vařená v troubě. Chjusoni a li fiuritti, respektive ručně vyráběné knedlíky a tagliatelle.Základem hlavních jídel je maso jako pečené sele, fazole a sádlo nebo rivea, jehněčí vnitřnosti na rožni.Mezi dezerty jsou typické těstovinové copánky, acciuleddi pokryté medem, sladká màzza frissa z čerstvého sýra ochuceného medem a mořské plody. Vše je doprovázeno dobrou sklenkou Vermentino di Gallura DOCG a na závěr dobré Mirto nebo Filu’e Ferru.

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Wishlist 0
Continue Shopping