DOVOLENÁ V ITÁLII A V ČESKU +420 542 214 140 erbia@ckerbia.cz

Fažana

Fažana leží na jihozápadní Istrii u Fažanského průlivu asi 9 km severozápadně od Puly.
Na mírných kopcích se nachází ovocné sady, vinice a olivovníky; krajině dominují piniové lesy.
Mezi nejvýznamnější činnosti patří rybolov. Město se nachází na regionální trase Vodnjan – Fažana – Veli Vrh – Pula. Fažana nabízí celou řadu významných památek. Nejznámější z nich je gotický farní kostel sv. Kosmy a Damiána z přelomu 3. a 4. století, můžete si zde prohlédnout velmi cenné plátno malíře Z. Ventury Poslední večeře, které pochází z konce 16. století.
Konají se zde tradiční kulturní akce srpnová Fažanská noc a červencová Slavnost sardelí. Navštívit můžete řadu místních restaurací a barů. Ve Fažaně si můžete půjčit kolo a vyrazit na oblíbenou stezku (od náměstí k náměstí), nacházejí se zde i tenisové kurty. Zkusit si můžete i sportovní rybaření, snorchlování a půjčit si čluny. Za návštěvu určitě stojí i národní park Brijuni, který tvoří celkem 3 větší a 12 menších ostrůvků a je typický výjimečnou středomořskou vegetací. V místním safari parku uvidíte spoustu exotických zvířat. Do parku se dostane lodí, auta sem nesmí.
Fažana nabízí různé typy ubytování. Můžete se ubytovat v hezkých apartmánech, pohodlně v soukromí, nebo tábořit v kempech.

Zobrazen jediný výsledek

Wishlist 0
Continue Shopping